DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Około 300 uczniów z gimnazjów powiatu proszowickiego i kazimierskiego odwiedziło Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach w ramach Dnia Otwartego, by poznać ofertę edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami, przyjrzeć się pracowniom, a przede wszystkim poczuć wyjątkową atmosferę panującą w tej szkole.

2


25 maja już od samego rana w Zespole Szkół w Proszowicach było gwarno – stopniowo przyjeżdżała młodzież gimnazjalna ze szkół powiatu proszowickiego oraz kazimierskiego. Po tradycyjnym powitaniu gości przez gospodynię szkoły – Panią dyrektor Dorotę Król, głos zabrali przedstawiciele samorządu powiatowego oraz gminy i miasta Proszowice. Pan Starosta Powiatu Proszowickiego – Grzegorz Pióro, zwracając się do gimnazjalistów podkreślił szczególną dbałość organu prowadzącego o bazę szkoły. Zaznaczył, że w szkole powstała nowoczesna siłownia, a po wakacyjnej przerwie placówka będzie mogła pochwalić się kolejną pracownią komputerową oraz kompleksem boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią. O wyjątkowej atmosferze panującej w proszowickiej szkole mówiły z kolei Panie: Barbara Gacek – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Proszowickiego oraz Iwona Latowska – Wiceburmistrz Gminy i Miasta Proszowice. W wypowiedziach podkreśliły, że z tej szkoły wynosi się wiedzę, która kształtuje dorosłe życie i umożliwia realizację w wymarzonym zawodzie oraz ogromny potencjał przyjaźni.

 

5


Do proszowickiej szkoły chętnie wracają absolwenci – odbywają tu praktyki pedagogiczne pod czujnym okiem byłych nauczycieli lub po prostu z sentymentu, by pochwalić się swoimi sukcesami w życiu zawodowym i osobistym, a czasem po wsparcie i dobre słowo wychowawcy. Dzień Otwarty ZS Proszowice był także swoistym świętem dla byłych uczniów. Tego dnia uroczyście otwarto w szkole Aulę Absolwenta.

 

13


Liczne atrakcje czekały na gimnazjalistów – oprócz tradycyjnego zwiedzania szkoły z uczniami – przewodnikami mogli uczestniczyć w licznych lekcjach otwartych, prowadzonych metodami aktywizującymi, pokazach chemicznych czy obserwacjach przyrodniczych. Zainteresowani chętnie brali udział w quizach i konkursach językowych, a także zawodach sprawnościowych. Nie zabrakło pokazu musztry w wykonaniu młodzieży klas mundurowych oraz prezentacji wokalno – tanecznych. Młodzież ze szkół zawodowych zaprezentowała swoje umiejętności barmańskie, hotelarskie, fryzjerskie i kosmetologiczne. Prawdziwym hitem był pokaz i instruktaż obsługi drona, przygotowany przez absolwentów tej szkoły – Panów: Damiana Króla i Adama Psicę. Chętnych gimnazjalistów do udziału w szkoleniu nie brakowało – na szkolnym Facebooku można obejrzeć efekty ich pracy.


A ponieważ miłej atmosferze towarzyszyła wspaniała aura, ten wyjątkowy dzień zakończył piknik integracyjny przy grillu.

 

 Agnieszka Głowicka-Polkowska

 

PS. Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje sklepom: Paleo Opatkowice oraz Lewiatan Proszowice za ufundowanie słodyczy dla młodzieży, Pani Sylwii Data – właścicielce Studia Urody „Obsesja" za udostępnienie stoiska fryzjerskiego oraz nauczycielom ZS Proszowice za przygotowanie pikniku i ufundowanie produktów na grilla.

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.