DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W procesie nauczania - uczenia się wskazane jest uzupełnianie wiedzy teoretycznej o umiejętności praktyczne. Doskonałą okazję ku temu stwarzają wycieczki dydaktyczne do różnych podmiotów gospodarczych. Młodzież Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach aktywnie uczestniczy w zajęciach programu "Edukacja dla przyszłości", realizowanego ze środków I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Grupa młodzieży, która w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach zdobywa kwalifikacje w zawodach: technik hotelarz i technik ekonomista uczestniczyła w warsztatach zawodoznawczych w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce - Conference & SPA .

 

IMG 8378

 

Uczniowie zwiedzili obiekt z przewodnikiem, rozmawiali z kadrą kierowniczą na temat branży hotelarskiej w Polsce. Zapoznali się z organizacją pracy recepcji, przygotowaniem pokoi dla gości, pracą restauracji, a także zasadami i formami organizacji konferencji i szkoleń dla klienta indywidualnego oraz instytucji. Młodzi adepci zawodu technik ekonomista z kolei mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa usługowego na rynku, ze strukturą organizacyjną, kosztami prowadzenia przedsiębiorstwa, organizacją czasu pracy, formami wynagrodzeń, działaniami marketingowymi firmy i sposobem pozyskiwania klienta. Dużą atrakcją było zwiedzanie strefy SPA.


Agnieszka Głowicka-Polkowska

Zobacz zdjęcia

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.