DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" to najbardziej masowa szkolna impreza matematyczna na świecie, do której w tym roku przystąpiło 6 mln uczniów z 52 krajów. Kangur narodził się w Australii i stąd jego nazwa. Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach wiekowych.

kangur

 

 

W Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego konkursowe zmagania rozegrano w dwóch grupach: Junior - I liceów i techników,I, II, III zasadniczych szkół zawodowych oraz Student - klasy II i III liceów i techników oraz IV techników. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania zostały ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Imprezie patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Agnieszka Głowicka-PolkowskaCopyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.