DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Już po raz drugi zorganizowano w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Dzień Kadeta. Szkolne święto uświetnili przedstawiciele Kompanii Reprezentacyjnej 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa.

 

Dzień Kadeta w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach to święto związane z edukacją w klasach służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Jest okazją do wręczenia wyższych stopni awansu wyróżniającym się uczniom, promowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, promocji kształcenia w klasach mundurowych wśród uczniów gimnazjów.


Tegoroczne obchody uświetnili przedstawiciele Kompanii Reprezentacyjnej 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa. Zebranym na sali gimnastycznej zaprezentowali profesjonalną musztrę paradną. Kadeci z proszowickiej szkoły, podopieczni majora Arkadiusza Kani, również pokazali swoje umiejętności w zakresie musztry, samoobrony i strzelania.


Przybyli na święto uczniowie z okolicznych gimnazjów rywalizowali w zawodach pro-obronnych. Młodzieży zaproponowano udział w konkurencjach: przenoszenie ,,rannego" na noszach na odległość 20 metrów, wyciskanie ciężarka 12 kg (indywidualnie), tor sprawnościowy z elementami czołgania się po zabezpieczonym podłożu (indywidualnie), strzelanie z wiatrówki i drużynowe przeciąganie liny. Zmęczeni po turnieju zawodnicy z apetytem pałaszowali przygotowane przez organizatorów kiełbaski z grilla.


Agnieszka Głowicka-Polkowska

Zobacz zdjęcia

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.