DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.

 

czyt2

 

W roku 2016 w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!" prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie. Tegoroczna akcja masowego czytania została zorganizowana 1 czerwca. Młodzież Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach z entuzjazmem przystąpiła do projektu. Punktualnie o godz. 10.00 na placu szkolnym każdy czytał to, na co miał ochotę. Organizatorzy akcji przewidują, że ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie zostanie pobity.


Dla uczniów z proszowickiej szkoły – uczestników czytelniczego wydarzenia szkolni koordynatorzy przygotowali niespodziankę. Czytanie w szczególnym dniu – Dniu Dziecka – zakończono „lodowym" poczęstunkiem. Część zdjęć dokumentujących realizację akcji została wykonana przy użyciu drona. Zainteresowani mogli obejrzeć sprzęt i poznać tajniki fotografowania i filmowania przy pomocy drona.


Agnieszka Głowicka-Polkowska

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.