DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje. Władze krajowe oraz partnerzy Dnia Języków mają swobodę wyboru w zakresie form organizowanych przez nich wydarzeń.

 

W dniu 26 września pani Agnieszka Bartoszek wraz z uczniami z różnych klas oraz przewodniczącą szkoły zorganizowała akcję informacyjną z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję najpierw poszukać informacji na podany temat a następnie wspólnie zrobić gazetkę szkolną, którą następnie wystawiono na korytarzu szkolnym. Celem tej akcji było poinformowanie społeczności szkolnej o historii organizowania tego dnia w różnych krajach oraz o konieczności uczenia się języków obcych. Gazetka zawierała materiały zarówno w języku polskim jak i angielskim. Całemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka ze szkolnego radiowęzła w rytmach krajów europejskich i nie tylko...


Ponadto w dniu 27 września odbyła się dalsza część obchodów EDJ w postaci degustacji ciast. Uczniowie mogli zasmakować się nie tylko w polskich sernikach, ale także spróbować innych, mniej tradycyjnych ciast. Przy okazji degustacji uczniowie mieli okazję zatrzymać się, porozmawiać oraz zapoznać ze szczegółami zawartymi na plakatach.

 

Ostatnią częścią obchodów tego dnia będzie szkolny konkurs języka angielskiego pt. „ W poszukiwaniu najlepszego anglisty...". Pierwsze zgłoszenia zostały już przyjęte podczas pierwszego dnia akcji, jednakże czekamy na innych chętnych do końca tygodnia. Liczymy na zaciętą rywalizację pełni nadziei, że wygra najlepszy! W konkursie będzie można zdobyć zarówno nagrodę książkową jak i rzeczową! Powodzenia!

 

Agnieszka Bartoszek

Zobacz zdjęcia

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.