DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy szkoły

Nie tylko w dniu dzisiejszym, ale w każdym innym, stawiane są przed Wami ważne wyzwania i wymagania. Każdy dzień stanowi dla Państwa spotkanie z pomysłowością i buntem młodego, błądzącego człowieka.

To Wam powierzono trudne zadania prowadzenia nas - uczniów przez tajemnice nauki, a co ważniejsze, przez tajemnice życia. Dla nas życie jest ciągle początkiem drogi, wyzwaniem, próbą zmian, pragnieniem realizowania własnych pomysłów i dążeń. Dlatego próbujemy odnaleźć własną drogę i szukamy najczęściej najłatwiejszych i najdogodniejszych rozwiązań.

W zakresie nauki, gdy spojrzeć obiektywnie, zadanie jest dla Was, drodzy pedagodzy jeszcze trudniejsze. My - uczniowie, pragniemy osiągnąć wiele, a nawet wszystko. Chcemy zdobywać i pokonywać, czerpać z życia garściami. Najczęściej chcemy osiągnąć ostateczny cel idąc na skróty.

Tylko Wy wiecie, że błądząc uczymy się. Wiecie, że zdobywanie wiedzy jest żmudną, długą, ale ciekawą drogą. Pokazujecie nam ścieżki, dajecie wskazówki, pouczacie i oceniacie. Bez tego wszystkiego nie byłoby szkoły, nauczyciela i ucznia.

A w dniu takim jak dzisiejszy, pragniemy wszystkim naszym nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i każdemu pracownikowi szkoły podziękować za trud pracy, czasem gorzkie ale budujące słowa, często krzepiące i pomocne. Dziękujemy życząc fascynujących spotkań z młodymi umysłami, zawsze słonecznych dni i wszelkiego dobra oaraz życiowej pomyślności.

 

Uczniowie ZS Proszowice

 

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.