DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym obchodzonym corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795-1918).


Szkolne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały uroczysty charakter. Młodzież, pod kierunkiem mgr Doroty Kłosowskiej i mgr Marzeny Piwowarskiej, zaprezentowała szkolnej społeczności spektakl poetycko-muzyczny pt. „Alegoria walki i zwycięstwa". Zebrani na sali gimnastycznej z ogromnym skupieniem obejrzeli program artystyczny. Podczas szkolnej uroczystości uczniowie klas mundurowych otrzymali odznaki „Wzorowy Kadet".

narodowe


W sobotę 11 listopada młodzież Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach uczestniczyła w powiatowych obchodach narodowego Święta Niepodległości. Po mszy św. dziękczynnej za ojczyznę delegacje instytucji i organizacji złożyły kwiaty u stóp pomnika Tadeusza Kościuszki na proszowickim rynku. Przed pomnikiem warte honorową pełnili kadeci z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Proszowicach. Uroczystość uświetnił program artystyczny zaprezentowany przez młodzież ze szkół ponagimnazjalnych powiatu proszowickiego.

IMG 6551


Kadeci klas służb mundurowych, pod dowództwem majora Arkadiusza Kani, zaprezentowali na proszowickim Rynku, zespołową musztrę paradną, był to atrakcyjny i widowiskowy pokaz.

 

Agnieszka Głowicka-Polkowska

Zobacz zdjęcia

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.