DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kto powiedział, że w grudniu nie można pływać? Można! Starosta Powiatu Proszowickiego zaprosił uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z powiatu na Mikołajkowy Maraton Pływacki. Wydarzenie odbyło się 7 grudnia 2017 r. na Krytej Pływalni w Proszowicach.

 

Maraton Pływacki to wydarzenie organizowane po raz kolejny w powiecie proszowickim i jest kontynuacją działań rozpoczętych w ramach projektu z funduszy norweskich pt. „Promocja zdrowia poprzez wdrożenie programów profilaktycznych w tym badań przesiewowych i diagnostyki oraz działań edukacyjnych o tematyce zdrowotnej w celu zmniejszenia poziomu zachorowalności i śmiertelności z powodu nowotworów płuc i oskrzeli w Powiecie Proszowickim", który był realizowany w okresie wrzesień 2014 r. – kwiecień 2017 r. Organizacja tego wydarzenia sportowego miała na celu: popularyzację i upowszechnianie pływania jako formy aktywności ruchowej, propagowanie zdrowego stylu życia, aktywne spędzanie czasu wolnego, integrację mieszkańców naszego powiatu.


W zawodach wystartowało 139 uczniów reprezentujących wszystkie typy szkół powiatu proszowickiego. W ciągu 3,5 godz. zawodnicy pokonali dystans 96 kilometrów i 720 metrów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Agnieszka Głowicka-Polkowska

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.