DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W ubiegłorocznej ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam" padł kolejny rekord czytających w jednym momencie – ponad 459 tysięcy uczniów w całej Polsce czytało dla przyjemności - to, co chcieli. Czy tegoroczna edycja przyniesie kolejny rekord?


8 czerwca 2018 r. punktualnie o 10 rano na szkolnym dziedzińcu w Zespole Szkół w Proszowicach stawili się z książkami wszyscy uczniowie mający tego dnia zajęcia w szkole, by przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania w jednym momencie. Do udziału w szkolnym projekcie zaproszono także uczniów klas trzecich Gimnazjum w Proszowicach.

 

IMG 7666
Koordynatorzy szkolnej akcji zaproponowali uczniom głośne czytanie fragmentów sielanki Franciszka Karpińskiego pt. „Laura i Filon". Dziewczęta gromko odczytały kwestie Laury, chłopcy, których było mniej, równie głośno zaprezentowali partie Filona. Dla uczniów szkoły średniej staropolski język nie był nowością – dla gimnazjalistów to wstęp do poznania literatury tego okresu. Dla uczestników szkolnego festynu przygotowano literackie kalambury. Integracyjne spotkanie zakończył lodowy poczęstunek.


Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma uświadamiać spektakularną skalę akcji mediom i osobom z zewnątrz oraz stanowić motywację do czytania dla uczniów.


Agnieszka Głowicka-Polkowska

Zobacz zdjęcia

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.