DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 dniu 12 października 2018 r. uroczyście obchodzono w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach  Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

 

Podczas piątkowego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej zgromadzeni na sali gimnastycznej wysłuchali ważnych informacji o historii polskiej edukacji. Uroczystą akademię otworzyła Pani dyrektor mgr Dorota Król, dziękując nauczycielom i pracownikom oświaty za ich codzienny trud, który wkładają w nauczanie i wychowanie młodych ludzi. W szkolnych obchodach wzięli udział zaproszeni goście: Zarząd Starostwa Powiatowego w Proszowicach, emerytowani nauczyciele, rodzice.

W tym szczególnym dniu nauczycielom dziękowali także uczniowie, doceniając ich pracę, cierpliwość i zaangażowanie w kształtowaniu osobowości młodego pokolenia. Dla uczniów klas pierwszych szkolne obchody  Dnia Edukacji Narodowej były okazją do uroczystego ślubowania  i włączenia ich do społeczności szkolnej.

IMG 8704

 Uroczystość ubarwili występami wokalno - tanecznymi uczniowie klas pierwszych i drugich.

 IMG 8726

Dzień 12 października 2018 roku miał w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach  również szczególny charakter z innego powodu. W szkole odsłonięto tablicę upamiętniającą Zygmunta Marca - robotnika przymusowego, który został zamordowany w 1942 roku w Niemczech. W uroczystości odsłonięcia tablicy wzięli udział goście z Niemiec oraz rodzina i krewni Zygmunta Marca.

IMG 8819

Agnieszka Głowicka-Polkowska

Zobacz zdjęcia:

Ślubowanie uczniów klas I

Uroczysta akademia

Odsłonięcie tablicy

 

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.