DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Marcin Wilczyński i Jakub Znaj – uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach uzyskali tytuły mistrzowskie w kategorii sportów walki.

mistrz

W ramach XXII Otwartego Pucharu Polski WUSHU uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego - Marcin Wilczyński zajął I miejsce w kategorii wiekowej 16-17 lat i wadze do 70 kg. Wushu łączy w sobie taniec, akrobatykę i sporty walki. Puchar Polski Wushu to impreza sportowa organizowana przez Polski Związek Wushu oraz Krakowską Szkołę Wushu. Co roku startuje w niej blisko 300 najlepszych zawodników z Polski i Europy. Zawody odbywają się w formie pokazów w trzech kategoriach wiekowych – dzieci, juniorów i seniorów. Puchar jest jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu Polskiego Związku Wushu i został zaliczony do imprez rankingowych kwalifikujących zawodników do Mistrzostw Świata Wushu w 2019 r. Tytułem mistrzowskim pochwalić się może również Jakub Znaj – licealista z klasy II. Na ostatnich Mistrzostwach Europy ju-jitsu zajął II miejsce w kategorii wiekowej 16-17 lat i wadze do 70 kg.