DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 10.05.2019 r. Uczniowie klasy II b dzielnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowo - obronnych dla klas mundurowych w ramach wojewódzkich eliminacji do „V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2019", organizowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie oraz w uroczystościach związanych z 225 rocznicą Bitwy pod Racławicami.


Zawody rozpoczęły się na strzelnicy LOK w Miechowie, gdzie nasza drużyna mundurowych w składzie: Artur Kupidło, Mateusz Wątek, Konrad Łach, Paweł Strzelski - Czekaj, Jakub Sieczka, Bartosz Kubik, Dominik Malara, Hubert Machnik i Kamil Matuszczyk wzięli udział w pierwszej konkurencji jaką było strzelanie z broni sportowej. Pozostałe konkurencje: rzut granatem na odległość i marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 5 km odbyły się w Racławicach w okolicy pomnika Bartosza Głowackiego. Trasa biegu została wytyczona polami bitew wokół Racławic. Reprezentacje wszystkich małopolskich szkół prowadzących klasy mundurowe, które brały udział w zawodach prezentowały bardzo wysoki poziom wyszkolenia. O tym jak trudne były to zawody może świadczyć fakt, że nie wszystkie drużyny ukończyły konkurencje. Tym większa zasługa naszych mundurowych, którzy w konkurencji rzutu granatem zajęli znakomite 3 miejsce. Po ukończeniu zawodów był czas na relaks, nawiązanie nowych znajomości, wymianę doświadczeń i żołnierską grochówkę. 

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, na zewnątrz

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na uroczystości związane z 225 rocznicą Bitwy pod Racławicami w czasie któych min. wręczono nagrody dla zawodników. Wśród znamienitych gości, którzy zawitali w tym dniu pod pomnik Bartosza Głowackiego były również Damy i Kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari mieszkający na terenie Małopolski.

 

mjr Arkadiusz Kania

Zobacz zdjęcia

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.