DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

300 uczniów klas VIII szkół podstawowych i ostatnich oddziałów gimnazjalnych z powiatu proszowickiego i ościennych odwiedziło Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach podczas dwudniowych Dni Otwartych.

Deszczowe chmury nie zniechęciły kandydatów do Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach do poznania placówki „od środka". W trakcie dwudniowych Dni Otwartych proszowicki zespół odwiedziło 300 uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz ostatnich oddziałów gimnazjalnych z powiatu proszowickiego i ościennych. Przybyli z wychowawcami i rodzicami. Serdecznie przywitani przez kierownictwo placówki rozpoczęli swój pierwszy spacer edukacyjny po szkole w towarzystwie uczniów – przewodników. 

Obraz może zawierać: na zewnątrz


Na młodzież czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek: pokazy musztry i defilada uczniów klas mundurowych, prezentacje sprzętu wojskowego przygotowane przez żołnierzy 5 Batalionu Dowodzenia w Krakowie, zawody strzeleckie, przedmiotowe lekcje otwarte z wykorzystaniem multimediów, interaktywne quizy językowe, zagadki literackie, gry i zabawy matematyczne, zajęcia warsztatowe pierwszej pomocy, kurs animacji komputerowej. Pokazy doświadczeń z biologii, fizyki i chemii prezentowane przez licealistów z klasy medycznej zyskały wielu widzów. Efektowne wulkany i mieszaniny mieniące się kolorami wzbudzały zachwyt, a goście nagrodzili młodych chemików gromkimi brawami. Dla kandydatów do klasy mundurowej przygotowano specjalne tory sprawnościowe oraz udostępniono szkolną siłownię. Spotkanie zakończył piknik integracyjny przy grillu. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, tabela i w budynku
Zadowolenie widoczne na twarzach gości może świadczyć o tym, że opracowana w Zespole Szkół w Proszowicach oferta edukacyjna adresowana dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjum spełnia oczekiwania środowiska. Dla uczniów przygotowano miejsca w klasach liceum ogólnokształcącego o profilach: medycznym, językowym, matematyczno-informatycznym, dziennikarsko-medialnym, ogólnym i służb mundurowych. W technikum zaproponowano kształcenie w zawodach: Technik ekonomista i technik hotelarstwa. Kandydaci do branżowej szkoły I stopnia mogą zdobyć kwalifikacje w każdym zawodzie, pod warunkiem podpisania z pracodawcą umowy o zajęcia praktyczne.


Znakomite wyniki egzaminu maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, sukcesy uczniów w olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych wszystkich szczebli potwierdzają wysoką jakość kształcenia, a liczne projekty edukacyjne finansowane z Funduszy Europejskich, w tym Erasmus+, uatrakcyjniają ofertę edukacyjną i podnoszą prestiż szkoły.

 

Agnieszka Głowicka-Polkowska

Zobacz zdjęcia - dzień 1

Zobacz zdjęcia - dzień 2

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.