DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W ubiegłorocznej ogólnopolskiej akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam" padł kolejny rekord czytających w jednym momencie – 406 825 uczestników w całej Polsce czytało dla przyjemności - to, co chcieli. Czy tegoroczna edycja przyniesie kolejny rekord?

 

Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego już po raz trzeci uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Jak nie czytam, jak czytam", którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole".

Piękna pogoda zachęciła młodzież proszowickiego Zespołu Szkół do wyjścia z sal lekcyjnych i zrobienia „przerwy na czytanie". Głównym celem akcji „Jak nie czytam, jak czytam" jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Realizacja projektu jest okazją do czytania w gronie koleżanek i kolegów, w niecodziennych okolicznościach.

Akcja ma zachęcić uczniów do czytania, ma charakter motywujący, ma przekonać, że lektura może być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

 

Agnieszka Głowicka-Polkowska

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.