DO GÓRY (UP)

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wolontariat w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach ma wieloletnią tradycję. Młodzież aktywnie włącza się w realizację działań prospołecznych i altruistycznych – wspiera WOŚP czy „Szlachetną Paczkę", gromadzi fundusze na realizację autorskich projektów pomocowych.


W listopadzie młodzież Zespołu Szkół przeprowadziła doroczną akcję „Ciasto". Dochód ze sprzedaży wypieków postanowiono przeznaczyć na Mikołajowe upominki dla dzieci przebywających na oddziale pediatrii tutejszego szpitala. Młodzi wolontariusze wsparli także działania Stacji Caritas Proszowice w zbiórce żywności w lokalnych supermarketach. Podobnie jak w roku ubiegłym proszowicka młodzież przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Szlachetna Paczka". Abiturienci zostali wolontariuszami, a cała społeczność szkolna darczyńcami. W kręgu działania uczniów znalazła się również pomoc bezdomnym zwierzętom z krakowskich schronisk w ramach akcji „Gwiazdka dla zwierzaka".


Wiosną przyjdzie pora na inne działania, bo młodzież wie, że: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." (Jan Paweł II).

Agnieszka Głowicka-Polkowska

Copyright © 2018 Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Rights Reserved.